Топ Новости
Јовески: Знаеме како се давани парите во случајот „Рекет“ Featured
Републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовески, вели дека знаат како и од каде се дадени 1,5 милиони евра во случајот „Рекет“,…
30 дневен притвор за Боки 13 и Кичеец Featured
Барањето на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција е остварено, на Бојан Јовановски- Боки 13 му е одреден 30…
Шефицата на специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева, поднесе оставка. Таа објави дека нејзината оставка ќе стане активна тогаш кога политичките…
МНР: Нема настрадани македонски државјани во невремето на Халкидики Featured
Согласно комуникацијата остварена со надлежните служби, Генералниот конзулат на Северна Македонија во Солун извести дека нема настрадани македонски државјани во…
Околу 700 деца и нивни придружници од семејства во социјален ризик од цела држава, од минатата недела до крајот на…
Заев: Аларм за борба против лажни вести и манипулации Featured
За лажното претставување на двајца руски комичари како поранешниот претседател на Украина Порошенко и Генералниот секретар на НАТО Столтенберг и…
Заев: Берлинскиот процес е водилка за европски развој на нашиот регион Featured
Во Познањ, Полска, вчера и денеска се одржува Самит ЕУ-Западен Балкан, како дел од таканаречениот „Берлински процес“, на кој едно…
На денешната седница Владата го одби барањето за издавање дозвола за „Иловица“, бидејќи компанијата не ги исполнила условите за вршење…
Претседателот Пендаровски во посета на јужната граница и Транзитниот Центар за мигранти Featured
Претседателот на Република Македонија и Врховен командант на вооружените сили, Стево Пендаровски придружуван од началникот на генералштабот на армијата, генерал-потполковник…
Страница 3 од 88

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.