Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49
Министерот за надворешни работи на РСММ Никола Димитров заедно со Амбасадорот на Шпанија во Македонија Лоренцо Сера денеска на прес…
- „Се соочуваме со вирус кој е генерална закана за секој од нас. Потребно е ситуацијата да се држи под…
Најновите мерки од состанокот на координативното тело за справување со Ковит-19 е во насока на целосна мобилизација на медицинскиот персонал…
Попладнево, на седница, Владата фомира Главен Координативен штаб за справување со корона вирусот при што донесе нови конкретни мерки, како…
Поради новонастанатата состојба со коронавирусот и препораките за спречување на неговото ширење, Агенцијата за вработување ги известува сите невработени лица…
Се забрануваат сите јавни собири, се ограничува работното време на угостителите до 18 часот заради заштита од корона Featured
Министерот за здравство штотуку ги објави најновите мерки на Владата за заштита од ширење на корона вирусот: - Забрана на…
Согласно мерките кои ги донесе Владата за спречување на ширењето на вирусот корона во нашата земја денеска не работат образовните…
Владата ги усвои мерките на Комисијата за заразни болести против корона вирусот Featured
Владата на Република Северна Македонија на денешната 15-та редовна седница ја разгледа информацијата на Управувачкиот комитет за координација и управување…
Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство на РМ, чиј претседател е д-р Миле Босилковски од Инфективната клиника, утрово…
Страница 3 од 99

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.