Топ Новости
Во тек е пријавувањето за социјални пензии Featured
Заинтересирани граѓани за остварување на правото на социјална пензија во висина од околу 6.000 денари веќе се обраќаат до центрите…
Со кампања граѓаните од „Движењето против коцкање“ сами ќе укажуваат на негативните последици од игрите на среќа. Оваа граѓанско движење…
Владата ќе добие пет нови министри Featured
Денес од Валандово Премиерот Заев најави дека уште денес до Собранието ќе ги достави предлозите за нови министри и тоа…
Јавниот повик за организиран одмор на работници чии месечни примања во семејството не го надминуваат нето износот од 22.000 денари…
Убав сончев празничен ден Featured
Гевгеличани и околните места денеска ги осветли убав сончев ден, а и неработен, празничен. Сонцето изгреа во 04:56 часот со…
Православните христијани, денес и во сабота ја празнуваат Задушница, а следниот ден Духовден. Празникот Задушница се одбележува во чест на…
Меркел до Заев: Бундестагот ќе одобри старт на преговорите со ЕУ во септември Featured
На денешната средба на Премиерот Зоран Заев со Германската канцеларка Ангела Меркел таа потврдила дека Бундестагот ќе донесе одлука во…
Почна исплатата на зголемената социјална помош Featured
Согласно правата предвидени со новата социјална реформа од денеска започна исплатата на зголемената социјална помош за примателите од сите категории…
Корупциски скандал со Европските фондови во државата. Поради земање провизија од проект финансиран преку ИПА фондовите во висина од околу…
Страница 4 од 88

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.