Топ Новости
Навалица на рибари во Дојран - Вторник, 18 Февруари 2020 11:27
За три мандати седење во пратеничките клупи, односно вкупно 9 години, пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Цуклев, од Собранието…
Пред пратениците во Собранието на РСМ пристигна иницијатива за толкување на Законот за помилување, доставена од пратеници на СДСМ.Со барање…
Над 40.000 вработени во македонската државна администрација во сабота на 14 декември ќе се приклучат на масовната акција за чистење…
Вилма Русковска „ги тресе од гаќи“ обвинителите од некогашното Специјално јавно обвинителство. Двајца истражители од Обвинителството за организиран криминал, каде…
Акциските контроли на МВР и СВР во поедини полициски станици низ државата, викендов резултираа со „завидна“ бројка на алкохолизирани возачи…
Единаесет годишниот Јане Велковски, кој е застапник на деца со попреченост од Македонија, ќе му се придружи на УНИЦЕФ на…
По низата реакции во јавноста за застарените судски случаи кои судот ги признава како ослободување од гонење на осомниениот за…
Екпертите со иницијатива: Кривичните дела сторени од функционери да не застаруваат лесно, да го следиме примерот на Хрватска. Ова уште…
Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека во периодот од 15 ноември до 15 март треба задолжително да поседуваат…
Страница 5 од 96

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.