Топ Новости
Пред половина час на автопатот „Пријателство“ на делницата од Смоквица кон Миравци запален е автомобил, кој предизвика застој во сообраќајот.На…
Новиот автопат Миладиновци-Штип пуштен за сообраќај Featured
Од денеска може да се вози по новиот автопат Миладиновци – Свети Николе – Штип. Од Министерството за транспорт и…
Најскапата патарина на автопатот „Пријателство“ од Гевгелија до Скопје, е најново иградената на делницата Демир Капија-Смоквица и ќе чини 100…
Столтенберг и НАТО амвасадорите во посета на Македонија Featured
Премиерот Заев му посака добредојде на Генералниот секретар на НАТО, Столтенберг, кој пристигна со амбасадорите на земјите членки на алијансата…
Никола Груевски со фејсбук статус на својот профил, од Бидимпешта, каде е азилант, најави дека ќе се повлече од пратеничката…
Експресен воз од Скопје до Солун од 15 јуни Featured
Железници на РСМ-Транспорт од 15 јуни повторно го воведуваат експресниот воз од Скопје до Белград и до Солун. Возот од…
Хан: Република Северна Македонија може да почне преговори со ЕУ Featured
Северна Македонија доби зелено светло за започнување преговори за членство во ЕУ. Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, презентирајќи го извештајот…
Царовска: Од утре пријавување во Центрите за социјална помош Featured
Мила Царовска, министерката за труд и социјала упати јавен повик во граѓаните од категориите на социјални приматели од утре, среда…
Централниот одбор на СДСМ ги разреши целиот извршен одбор, потпретседателите, партиските секретари и координаторката на Форумот на жени, Цветанка Ласкова,…
Страница 5 од 88

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.