Топ Новости
Од денеска, со исплатата на јануарската пензија вкупно 324.000 пензионери во државата добија линеарно покачување од 722 денари. Значи, за…
Одделението за прекуграничен криминал, миграција и реадмисија на странци од Гевгелија поднесе кривична пријава против Т.С.(68) од Гевгелија, поради постоење…
Единаесетте камиони кои вчера товарени со РДФ отпад наменети за потребите на Цементарницата УСЈЕ под посебен безбедносен режим остануваат на…
Ова е втор случај годинава жител на Богородица да биде лишен од слобода поради основано сомневање за нелегален транспорт на…
На академик Георги Старделов, првиот од Македонија, вчера во Охрид му беше врачена Светската награда за хуманизам Во кругот на…
Власта го забрани со закон присилното извршување кај социјално загрозените граѓани Featured
УСВОЕНИ ИЗМЕНИ НА ЗАКОНОТ ЗА ИЗВРШУВАЊЕ кои целосно ги изземаат од извршување социјално загрозените категории граѓани. Собранието на РСМ вчера…
Богданчанецот Г.К. бил пријавен во ОВР Кавадарци во два наврати за измама на такси компании, барајќи да му извршат такси…
Вчера, среда (15.01.2020 год.) во 18.45 часот во Гевгелија бил лишен од слобода И.П.(41) жител на Гевгелија, поради постоење основи…
Комесарот на ЕУ за проширување во посета на Македонија Featured
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски денеска го прими еврокомесарот за соседска политика и за проширување Оливер…
Страница 6 од 99

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.