Топ Новости
Навалица на рибари во Дојран - Вторник, 18 Февруари 2020 11:27
Несреќна 13 – ка. Барем вакви се верувањата за овој број. Но 13 – ти ноември освен слобода за Скопје…
Во текот на вчерашниот ден (вторник 12.11.2019) во 09.00 часот се случила сообраќајна несреќа на регионалниот пат Струмица – Валандово,…
Во партијата на Ахмети велат дека изборите на 12 април би ја загрозиле европската иднина на државата. Меѓу пролетни или…
Министерството за образование и наука (МОН) и Синдикатот за образование наука и култура (СОНК) на денешната средба се договорија за…
Заев од граѓанска трибина: Струмица вечерва ечи, полната сала ја охрабрува цела држава да продолжи по прав пат! Featured
- „Бев во целиот свет, но само дома си е дома, најубаво е во Стрмуца“, со овие зборови претседателот на…
До Собранието пристигнал допис од поранешната шефица на СЈО, во кој Катица Јанева преку нејзиниот адвокат Ирена Фрчкоска бара –…
Гевгелиски мотоциклист повредил гледач на мото крос трка Featured
Со тешки телесни повреди на телото се здобил лицето О.Р. (31 годишен) од Скопје додека гледал мото крос трка, која…
Ноќеска почнува зимското сметање на времето Featured
Со поместување на стрелките на часовникот за еден час назад, во 3 часот ноќеска (26.10. сабота спрема недела 27.10.2019) почнува…
Доцна синоќа, среда 23 октомври, во 23:00 часот се случила несреќа на сообраќајна крстосница во Скопје, при што со тешки…
Страница 6 од 96

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.