Топ Новости
Навалица на рибари во Дојран - Вторник, 18 Февруари 2020 11:27
Предвремени парламентарни избори на 12 април 2020 Featured
По четиричасовна дебата на лидерите на релевантните политички партии попладневно на Водно, на покана на Претседателот Пендаровски постигната е заедничка…
- „Не постои друга алтернатива на подолг рок освен членство во Европската Унија“.Имаме јасен државен консензус на релевантните политички партии…
Премиерот Заев по повод заклучоците на Европскиот Совет Featured
По враќањето од Брисел и одлагањето на одлуката за почеток на преговори на Македонија со Европската Унија, премиерот Зоран Заев…
Жители на Богородица, Ново Конско, Јосифово, Богданци, Селемлија, Марвинци заедно со жители на Арачиново се 14-те мина од организираната група…
Владата вчера на седница ја разгледа и усвои информацијата за покачување на платите во основното, средното, високото образование и во…
Многу студена впздушна маса која е со потекло од Арктикот, уште во текот на вчерашниот ден во Европа ги донесе…
Државниот секретар на САД Мајкл Помпео во посета на Македонија Featured
Американскиот државен секретар Мајк Помпео пред два часа пристигна во Охрид, каде имаше средби со претседателот Пендаровски и премиерот Зоран…
Со 82 гласа „за", без воздржани и против, Собранието на денешната 115-та седница по скратена постапка го донесе Законот за…
Вечерва на седницата на Германскиот Бундестаг ќе се расправа за Предлог-одлуките за Северна Македонија и за Албанија за почеток на…
Страница 7 од 96

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.