Топ Новости
Министерството за внатрешни работи, Гранична полиција „Југ“ известува за спречен обид за криумчарење мигранти од Непал кои непријавено сакале да…
Седуммина струмичани под истрага за убиство во Стар Дојран Featured
Основното јавно обвинителство – Велес донесе наредба за спроведување истражна постапка против седум лица од Струмица на возраст од 19…
„Метлата“ започнува со министерски смени Featured
Протекоа имињата на првите смени во Владините министерства. Од извори во ДУИ се дознава дека договорот за размена на министерски…
Големата медиумска покриеност за апостолската посета на Папата Франциск на Република Северна Македонија, по повод 25 годишнината од воспоставувањето на…
Света литургија на Папата Франциск во Скопје Featured
Порака од папата до граѓаните: „Рамнодушноста и клеветите да ги замениме со чувствителност и надеж“ Поглаварот на Римокатоличката црква папата…
Закажана Инаугурацијата на новиот претседател Пендаровски Featured
Во недела на 12 мај на Собраниската седница ќе биде инаугуриран новоизбраниот претседател на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, потврдуваат…
По вчерашната победа на кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и коалицијата, Премиерот Зоран Заев денеска на новинарско прашање одговараше…
Стево Пендаровски е новиот претседател на РСМ Featured
Според неофицијалните изборни резултати од информативниот центар на ДИК, денешното гласање во вториот изборен круг на Претседателските избори 2019, со…
Членовите на Комисијата за спречување на корупција донесоа одлука да се испита како лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски стекнал државно…
Страница 7 од 88

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.