Топ Новости
Според извештај на МВР во текот на денешниот празничен ден во Стар Дојран се случила физичка пресметка во која учествувале…
Стево Пендаровски, кандидатот за претседател кој оди во вториот изборен круг со 4.606 гласови предност, денеска го посети Мултимедијалниот центар…
Заев: 27 април е аларм и потсетник за одговорност Featured
Претседателот на Владата Зоран Заев денеска потсетува на настаните за упадот во Законодавниот дом на 27 април 2017, нарекувајќи го…
Велики Четврток - денес се вапцаат велигденски јајца Featured
Велигденските јајца се обележје на големиот христијански празник Велигден. Оваа традиција денеска прерасна во вистинска уметност во која подеднакво уживаат…
Актерот Дац му подари метла на Заев Featured
Инспириран од резултатите од првиот изборен круг и воздржаноста на некои од традиионалните гласачи на СДСМ поради кадровата политика на…
На петтите претседателски избори одржани во неделата, на 21 април, кандидатот Стево Пендаровски освои 323.816 гласови, или 42,85% од граѓаните…
Претседателски избори 2019 - ден на гласање Featured
Петтите по ред Претседателски избори во Македонија денеска се спроведуваат на 3.480 избирачки места во 80 општини и Град Скопје…
Ангов: „Секогаш сме тука за доброто на децата. Тие се и ќе останат врвен приоритет во работењето на Општина Дојран“
Силјановска го прифати уставното име на државата Featured
Од вечерашното соочување на претседателските кандидати
Страница 8 од 88

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.