Топ Новости
Акциските контроли на МВР и СВР во поедини полициски станици низ државата, викендов резултираа со „завидна“ бројка на алкохолизирани возачи…
Единаесет годишниот Јане Велковски, кој е застапник на деца со попреченост од Македонија, ќе му се придружи на УНИЦЕФ на…
По низата реакции во јавноста за застарените судски случаи кои судот ги признава како ослободување од гонење на осомниениот за…
Екпертите со иницијатива: Кривичните дела сторени од функционери да не застаруваат лесно, да го следиме примерот на Хрватска. Ова уште…
Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека во периодот од 15 ноември до 15 март треба задолжително да поседуваат…
Несреќна 13 – ка. Барем вакви се верувањата за овој број. Но 13 – ти ноември освен слобода за Скопје…
Во текот на вчерашниот ден (вторник 12.11.2019) во 09.00 часот се случила сообраќајна несреќа на регионалниот пат Струмица – Валандово,…
Во партијата на Ахмети велат дека изборите на 12 април би ја загрозиле европската иднина на државата. Меѓу пролетни или…
Министерството за образование и наука (МОН) и Синдикатот за образование наука и култура (СОНК) на денешната средба се договорија за…
Страница 9 од 99

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.