Топ Новости
Груевски ја ставил партијата во функција на настаните од 27 април Featured
ОЈО: Осомничениот Н.Г. како тогашен претседател на политичка партија преку медиум ги повикал граѓаните на протести и заедно со другите…
Ургентно решение за надминување на проблемот со непотизам при вработувањата е веднаш да се повлечат и вработените кои се блиски…
ОЈО ги сомничи Груевски и Вељановски за Крвавиот четврток Featured
Вељаноски и Груевски - осомничени за терористичко загрозување на уставниот поредок - Oсомничените Вељановски, Јанакиески и Ристовски веќе се приведени,…
Регулаторна одлучи - од ноќеска поскапува бензинот
Гордана Силјановска е кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Featured
На денешната конвенција во Струга опозиционата партија го избра својот кандидат за Претседателските избори 2019
Гордана Силјановска е кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Featured
На денешната конвенција во Струга опозиционата партија го избра својот кандидат за Претседателските избори 2019
Македонија втор ден во национална жалост Featured
Со знамиња на половина копје и откажани културни настани и манифестации, во целата држава денеска е вториот ден на национална…
Тројца студенти, двајца пензионери, вработени во НБМ, Општина Центар, Асоцијација на потрошувачи - сите од Гостивар и гостиварско
14 и 15 февруари денови на жалост Featured
Поради трагичната сообраќајна несреќа кај тетовско и 14 загинати, вечерва Владата на вонредна седница прогласи дводневна жалост
Страница 9 од 86

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.