Топ Новости
Успешна еко акција во село Богородица - Сабота, 14 Септември 2019 14:18
Празнична посетеност на Дојран - Понеделник, 09 Септември 2019 10:19
Среќно првачиња! - Вторник, 03 Септември 2019 17:55
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Професорот по уставно право Светомир Шкариќ на својот некогашен студент и колега, а сега кандидатски претендент за втор мандат за…
Форумот на жени на СДСМ најавува низа различни активности насочени кон едукација и афирмација за женските права
Дружење и учење на тренинг курсот е организиран од младинската невладина организација „Млади за Љубов “
Или ќе одземе гласови од опозицијата за најмалку пет пратенички мандати, или ќе оди во затвор заради презадолженост на Општина…
Јуришниците на партијата на власт ги дочекаа со знамиња гостите од организаторите на политичка кампања за досегашниот претседател кој бара…
Млади од повеќе општини од државата викендов одржаа тродневен семинар за граѓански активизам
Место во студијата најде и гевгеличанецот Тодор Петров
Зврлески: Ако не добиеме известување од институциите за случајот “Актор“ ќе покренеме постапка по допрен глас
Жените борци незадоволни од статусот во општеството - факт е дека Македонија е на последно место во земјите од поранешна…
Страница 86 од 88

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.