Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Сите 33 избрани пратеници од листата на опозицијата предводена од СДСМ денеска поднесоа оставки во Собранието на РМ, мандатот го…
Не се изложувајте на опасности, ќе има невреме
Агенцијата за медиуми пресметала „нееднаков сооднос“ во емитувањето забавна и народна музика - Телма бара итна експертиза за минутажата на…
Носителите на јавни функции да се издигнат над своите партиски интереси и да не ја продолжуваат националистичката пропаганда која единствено…
Група од стотина жители на населбата Ѓорче Петров, претежно момчиња, се собраа во 18 часот револтирани од вчерашното убиство на…
Попладневното грозоморно убиство на 18 годишниот матурант Ангел П. од Скопје, од страна на Насер Е. со убод од нож…
Македонските граѓани од Скопје, Куманово, Велес, Битола, Тетово, солидарно се одзваа за помош на загрозените подрачја од поплавите во Србија…
Македонските граѓани самоиницијативно се организираат за помош на настраданите лица во поплавите во Србија и во Босна
Во Македонија постојат регистрирани 84 инциденти сторени поради омраза во периодот од 14 месеци
Страница 88 од 94

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.