Топ Новости
Навалица на рибари во Дојран - Вторник, 18 Февруари 2020 11:27
Премиерот Заев презентираше Предлог-план за одлучна акција против ширење дезинформации. Со оваа јавна презентација започнува нова фаза на организиран пристап…
Првиот човек на СЈО, Катица Јанева денеска за прв пат се појави во јавноста по обелоденување на аферата „Рекет“ и…
Јовески: Знаеме како се давани парите во случајот „Рекет“ Featured
Републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовески, вели дека знаат како и од каде се дадени 1,5 милиони евра во случајот „Рекет“,…
30 дневен притвор за Боки 13 и Кичеец Featured
Барањето на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција е остварено, на Бојан Јовановски- Боки 13 му е одреден 30…
Шефицата на специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева, поднесе оставка. Таа објави дека нејзината оставка ќе стане активна тогаш кога политичките…
МНР: Нема настрадани македонски државјани во невремето на Халкидики Featured
Согласно комуникацијата остварена со надлежните служби, Генералниот конзулат на Северна Македонија во Солун извести дека нема настрадани македонски државјани во…
Околу 700 деца и нивни придружници од семејства во социјален ризик од цела држава, од минатата недела до крајот на…
Заев: Аларм за борба против лажни вести и манипулации Featured
За лажното претставување на двајца руски комичари како поранешниот претседател на Украина Порошенко и Генералниот секретар на НАТО Столтенберг и…
Заев: Берлинскиот процес е водилка за европски развој на нашиот регион Featured
Во Познањ, Полска, вчера и денеска се одржува Самит ЕУ-Западен Балкан, како дел од таканаречениот „Берлински процес“, на кој едно…
Страница 10 од 96

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.