Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
На неколку минути по изминувањето на изборниот молк Зоран Заев, лидерот на СДСМ на Прес конференција најави дека тие не…
Сабота (26 април), во 12 часот, на местото на убиството на плочникот на плоштад Македонија наспроти МЕПСО ќе се одржи…
НВО Цивил откри неколку илјади фантомски гласачи кои немаат живеалиште во Скопје, а имаат издадени лични карти на адреса во…
Опозициската СДСМ објави документ со кој се обвинува владејaчката ВМРО-ДПМНЕ за корупција
Нема чесни и фер избори со пристрасна медиумска покриеност, матни државни и партиски активности што не овозможија рамноправен натпревар на…
Првомајски проглас и повик за протест во организација на пет самостојни Синдикални организации
За Уставниот суд отстранувањето на новинарите на 24 декември било за нивна заштита
При средба на кандидатот Стево Пендавовски со граѓаните, настанала тепачка меѓу присутните, со недолични довикувања
Големите партиски ривали ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ ќе се соочат и во вториот изборен круг за Претседателските избори 2014
Страница 96 од 99

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.