Топ Новости
Навалица на рибари во Дојран - Вторник, 18 Февруари 2020 11:27
Собранието денеска ќе гласа за предлог-законот за ратификација на Северноатлантскиот договор, но со одложено дејство. Останува уште Шпанија да ја…
Пратениците во Собранието вечерва едногласно ги изгласаа измените на Законот за управување со отпад, со кој се укинува можноста за…
Ова одлука е донесена денеска на одржаната 6-та седница на Владата. „Владата ја разгледа и усвои Информацијата и го утврди…
Денес се одбележуваат 148 години од раѓањето на Гоце Делчев Featured
На денешен ден, 4-ти февруари е роден големиот македонски револуционер Гоце Делчев. Голем број државни делегација денеска положија цвеќе пред…
Од денеска, со исплатата на јануарската пензија вкупно 324.000 пензионери во државата добија линеарно покачување од 722 денари. Значи, за…
Одделението за прекуграничен криминал, миграција и реадмисија на странци од Гевгелија поднесе кривична пријава против Т.С.(68) од Гевгелија, поради постоење…
Единаесетте камиони кои вчера товарени со РДФ отпад наменети за потребите на Цементарницата УСЈЕ под посебен безбедносен режим остануваат на…
Ова е втор случај годинава жител на Богородица да биде лишен од слобода поради основано сомневање за нелегален транспорт на…
На академик Георги Старделов, првиот од Македонија, вчера во Охрид му беше врачена Светската награда за хуманизам Во кругот на…
Страница 2 од 96

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.