Вечерва, недела (10.01.2021 год.) полициски службеници од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, СВР Тетово и Одделот за…
Тешка сообраќајка која се случила утрово пред тунелот кај Катланово, го блокираше целосно сообраќајот на автопатот Велес-Скопје. Од АМСМ информираат…
Премиерот Заев за пожарот во Глобал:  Тешки се овие моменти за многу семејства, но заедно ќе го надминеме и ова Featured
Премиерот Зоран Заев и градоначалникот на Струмица, Коста Јаневски денеска го посетија опожарениот трговски центар „Глобал“ во Струмица, кој синоќа…
Во саботата ноќва пред полноќ избувна пожар во ГТЦ Глобал во центарот на Струмица. На терен веќе повеќе од еден…
Хероите на 2020 Featured
Благодарност до здравствените работници, нашите докажани херои на трудот и пожртвуваноста во 2020 искажа министерот за здравство Венко Филипче, како…
Празничните групирања се ризик за ширењето н коронавирусот, поради што МВР ќе биде во акција за сузбивање на организираните групни…
Најплатената пратеничка од редовите на ВМРО-ДПМНЕ по однос на патни трошоци за доаѓање на седници во државните тела и органи…
Од денеска стапуваат на сила новите рестриктивни мерки против ширењето на коронавирусот Featured
Од денеска, петок, 18-ти декември почнуваат да важат и да се спроведуваат на терен новите рестриктивни мерки кои ги донесе…
Обвинителството соопшти дека поднеле обвинителен акт против девет лица за перење на над девет милиони евра. Станува збор за случајот…
Страница 2 од 112

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.