Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49
Владата вчера на седница ја разгледа и усвои информацијата за покачување на платите во основното, средното, високото образование и во…
Многу студена впздушна маса која е со потекло од Арктикот, уште во текот на вчерашниот ден во Европа ги донесе…
Државниот секретар на САД Мајкл Помпео во посета на Македонија Featured
Американскиот државен секретар Мајк Помпео пред два часа пристигна во Охрид, каде имаше средби со претседателот Пендаровски и премиерот Зоран…
Со 82 гласа „за", без воздржани и против, Собранието на денешната 115-та седница по скратена постапка го донесе Законот за…
Вечерва на седницата на Германскиот Бундестаг ќе се расправа за Предлог-одлуките за Северна Македонија и за Албанија за почеток на…
Со есенската рамноденица денес во 16:22 часот ќе пристигне есента. Денот ќе трае 12 часа и 12 минути. По завршувањето…
Во министерството за труд и социјална политика во тек е изготвување на Законот за работни односи чие донесување е планирано…
Антикорупциска денеска побара „Да се раскине договорот за канцеларите на Иванов во „Џевахир сити“, а и да се намали законскиот…
Почна внатрешно уредување на реновираните блокови В и Г во студентскиот дом „Гоце Делчев“ Featured
Пред почетокот на студентската година, од Државниот студентски центар преку Министерството за образование и наука известуваат дека почна внатрешното уредување…
Страница 11 од 99

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.