ДУИ сака само партиско-политички калкулации, тоа е поената на нивниот предлог за премиер Албанец, рече во вечерашното гостување во „Клик…
Владата ги задолжи МВР и инспекторатите да вршат засилени контроли во подрачјата со поголем број новозаболени од коронавирус. Владата на…
Основното јавно обвинителство Велес отвори предмет по допрен глас по објавите во медиумите и јавното соопштение на Митрополитот Агатангел и…
Во петок е задушница, а во недела Духов ден. Во пресрет на овие народни одбележувањакаде се посетуваат гробиштата и се…
Пазарната полиција не можеше да влезе во угостителскиот објект на улица „Боемска“ во Скопје, а сега и СВР Скопје и…
Претседателот Пендаровски по денешниот состанок на Советот за безбедност во изјава за медиумите рече дека ќе прогласи нова вонредна состојба,…
Нови 52 заболени од Ковид-19 за изминатите 24 часа, непочитување на мерките за ширење на корона вирусот пред јавноста ја…
Од утре се укинува полицискиот час Featured
Владата на денешната седница донела одлука од утре да се укине полицискиот час, дознава ТВ21.Ваква одлука за укинување на забраната…
Обвинителката Вилма Рускоска која го води случајот „Рекет“ денеска презентираше видео снимка од домот на Камчеви досега непозната на јавноста,…
Страница 12 од 113

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.