Топ Новости
Приведени илегалци кај Моин - Сабота, 10 Октомври 2020 12:44
Министерството за внатрешни работи покрај на територијата на главниот град Скопје, спроведува засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на…
Европската комисија (ЕК) во Извештајот за напредокот на Северна Македонија за 2020 година на патот кон зачленување во ЕУ нотира…
Министерството за внатрешни работи во рамки на оперативната акција „Бегалец“ презема интензивни мерки за пронаоѓање и приведување на лица кои…
Првата транша од 80 милиони евра, од вкупните 160 милиони макрофинансиска помош од Европската Унија (ЕУ), за надминување на кризата…
Денеска судот изрече пресуда за предметот „Насилство во општина Центар“. На екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, судот…
Екс министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска попладнево е спроведена во затворот „Идризово“. Од ноќва таа започнува да ја отслужува…
Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека сите земји во регионот разговараат во еден момент да ги отворат границите…
Жалбите за предметот „Тенк“ на Груевски и Јанулоска паднаа пред Врховен. Врховниот суд денеска ја информираше јавноста дека вчера донесе…
Заев: Слободни и отворени кон светот! Ја славиме независноста! Featured
Премиерот Заев на прославата по повод Денот на независноста на Македонија - 8ми Септември, денеска на свечената церемонија пред Владата…
Страница 1 од 108

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.