Топ Новости
Заев: Берлинскиот процес е водилка за европски развој на нашиот регион Featured
Во Познањ, Полска, вчера и денеска се одржува Самит ЕУ-Западен Балкан, како дел од таканаречениот „Берлински процес“, на кој едно…
На денешната седница Владата го одби барањето за издавање дозвола за „Иловица“, бидејќи компанијата не ги исполнила условите за вршење…
Претседателот Пендаровски во посета на јужната граница и Транзитниот Центар за мигранти Featured
Претседателот на Република Македонија и Врховен командант на вооружените сили, Стево Пендаровски придружуван од началникот на генералштабот на армијата, генерал-потполковник…
Во тек е пријавувањето за социјални пензии Featured
Заинтересирани граѓани за остварување на правото на социјална пензија во висина од околу 6.000 денари веќе се обраќаат до центрите…
Со кампања граѓаните од „Движењето против коцкање“ сами ќе укажуваат на негативните последици од игрите на среќа. Оваа граѓанско движење…
Владата ќе добие пет нови министри Featured
Денес од Валандово Премиерот Заев најави дека уште денес до Собранието ќе ги достави предлозите за нови министри и тоа…
Јавниот повик за организиран одмор на работници чии месечни примања во семејството не го надминуваат нето износот од 22.000 денари…
Убав сончев празничен ден Featured
Гевгеличани и околните места денеска ги осветли убав сончев ден, а и неработен, празничен. Сонцето изгреа во 04:56 часот со…
Православните христијани, денес и во сабота ја празнуваат Задушница, а следниот ден Духовден. Празникот Задушница се одбележува во чест на…
Страница 3 од 88

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.