Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
На граѓанската трибина одржана синиќа во Гевгелија, лидерот на СДСМ, предводник на коалицијата „Можеме“ и носител на изборната листа на…
Од денеска Македонија ги отвори границите без обврска за тест и карантин Featured
Од денеска целосно се отвораат сите гранични премини во државата со што македонските државјани и странците ќе можат непречено да…
Во предизборната капмања ВМРО-ДПМНЕ ја актуелизира темата за отварање на рудници и обезбедување 300 работни места. Тоа го изјави Игор…
Денес стартува предизборната кампања за ВПИ 2020 Featured
Вонредните парламентарни избори во РСМ кои треба да го донесат 11-тиот по ред Парламентарен состав на законодавниот дом веќе се…
Македонските оператори околу 18 часот ги остварија најавите и го прекинаа реемитувањето на сите ТВ-програми, освен на националниот сервис МРТВ.…
Денеска беше прочитана пресудата за обвинетите Бојан Јовановски и Катица Јанева, поранешна шефица на СЈО за случајот „Рекет“. Во пресудата…
Претседателот на Собранието, Талат Џафери, соопшти дека синоќа го потпишал решението за распишување предвремени избори на 15 јули, по постогнатиот…
Со консенсус меѓу двете најголеми политички партии во државата, СДСМ и опозиционата ВМРО-ДПМНЕ, склучен на синоќешна средба, денеска се утврди…
Синоќа на полноќ заврши вонредната состојба, а откако лидерите на двете најголеми партии во државата владеачката СДСМ и опозициската ВМРО-ДПМНЕ…
Страница 4 од 106

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.