Топ Новости
Царовска: Од утре пријавување во Центрите за социјална помош Featured
Мила Царовска, министерката за труд и социјала упати јавен повик во граѓаните од категориите на социјални приматели од утре, среда…
Централниот одбор на СДСМ ги разреши целиот извршен одбор, потпретседателите, партиските секретари и координаторката на Форумот на жени, Цветанка Ласкова,…
Заев ги разреши сите претседатели на Општински ограноци на СДСМ Featured
Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека донел одлука за разрешување на сите претседатели на општински ограноци на СДСМ. - „Синоќа…
Собранието на РСМ денеска го изгласа новиот Закон за социјална заштита кој ќе почне да се применува од 1 јуни…
- „Се радуваме на успешните потфати на сите наши соседи“ рече Премиерот Зоран Заев денеска во Србија на пуштањето на…
ЦИВИЛ – Центар за слобода бара од законодавната и извршната власт да стават крај на расипништвото и повластиците во кои…
Промени на раководните структури на министерско ниво, во државните институции, најави Премиерот ЗОран Заев и тоа со почеток од следниот…
Јанева: „Мене не може да ме сменат зошто Законот за СЈО нема персонални решенија“ Featured
- „Додека можам да бидам специјален јавен обвинител ќе останам до крај, не поради тоа што сакам, туку затоа што…
Метео прогнозерот Славчо Попоски најавува дека бурата АНДРЕА ја зафаќа државава - Силно невреме ја чека северна и источна Македонија.…
Страница 5 од 88

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.