Согласно мерките кои ги донесе Владата за спречување на ширењето на вирусот корона во нашата земја денеска не работат образовните…
Владата ги усвои мерките на Комисијата за заразни болести против корона вирусот Featured
Владата на Република Северна Македонија на денешната 15-та редовна седница ја разгледа информацијата на Управувачкиот комитет за координација и управување…
Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство на РМ, чиј претседател е д-р Миле Босилковски од Инфективната клиника, утрово…
Се случи неодговорност на здравствен работник и непочитување на препораките за пријавување на секој кој патувал во подрачја каде има…
Во понеделник на партискиот Конгрес, социјал-демократите ќе ги објават имињата од изборните кандидатски листи, за кои истиот ден ќе им…
По бранот бегалци од Сирија кои преку Турската граница се обидоа насилно да влезат во Грција и најавата на турскиот…
Прес конференција на министерот за здравство Венко Филипче во врска со состојбата со корона вирусот во државата. - „Состојбата со…
Македонските епидемиолози велат дека ќе бидат потребни големо екипирање и персонал ако се случи да имаме заболен од овој вирус,…
Меѓународна Мировна награда за Заев и Ципрас Featured
За својата дипломатска умешност во спорот околу името Македонија, бившите премиери Зоран Заев и Алексис Ципрас се одликувани со Мировната…
Страница 6 од 101

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.