Топ Новости
Метео прогнозерот Славчо Попоски најавува дека бурата АНДРЕА ја зафаќа државава - Силно невреме ја чека северна и источна Македонија.…
Инаугурација на Претседателот на РСМ Стево Пендаровски Featured
Денеска напладне во Собранието на РСМ на свечена седница новоизбраниот Претседател на државата Стево Пендаровски имаше свечена инаугурација пед пратениците…
Претседателот во заминување денеска имаше последен работен ден. Тој веќе поднесе барање да му бидат обезбедени како поранешен претседател што…
Министерството за внатрешни работи, Гранична полиција „Југ“ известува за спречен обид за криумчарење мигранти од Непал кои непријавено сакале да…
Седуммина струмичани под истрага за убиство во Стар Дојран Featured
Основното јавно обвинителство – Велес донесе наредба за спроведување истражна постапка против седум лица од Струмица на возраст од 19…
„Метлата“ започнува со министерски смени Featured
Протекоа имињата на првите смени во Владините министерства. Од извори во ДУИ се дознава дека договорот за размена на министерски…
Големата медиумска покриеност за апостолската посета на Папата Франциск на Република Северна Македонија, по повод 25 годишнината од воспоставувањето на…
Света литургија на Папата Франциск во Скопје Featured
Порака од папата до граѓаните: „Рамнодушноста и клеветите да ги замениме со чувствителност и надеж“ Поглаварот на Римокатоличката црква папата…
Закажана Инаугурацијата на новиот претседател Пендаровски Featured
Во недела на 12 мај на Собраниската седница ќе биде инаугуриран новоизбраниот претседател на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, потврдуваат…
Страница 6 од 88

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.