Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Наќе Чулев од ВМРО-ДПМНЕ е одговорен за загрозување на здравјето и безбедноста на граѓаните, за непостапување при настанот во Струга,…
Одбележување на 117 год. од загинувањето на Гоце Делчев Featured
Со панихида во чест на идеологот на Македонското револуционерно движење во сослужение на поглаварот на МПЦ-ОА г.г. Стефан денеска во…
По речиси 15 часа одблокирана е помошта од хуманитарни пакети од семејството Заеви, која од синоќа беше блокирана пред магацин…
Од вчера е задолжително носењето на маска, шал или марама, а уредбата веќе е објавена во Службен весник на РСМ…
Честит Велигден, Христос Воскресна! Featured
Велигден, празник на Воскресението и Победа над смртта. „Зошто го барате живиот меѓу мртвите. Тој не е овде, а воскресна“,…
По информацијата дека градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски е позитивен на КОВИД-19, а кој вчера одржа состанок на кризниот штаб…
Лидерот на СДСМ и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, од синоќа се во самоизолација поради коронавирус. Резултатот…
Истекува 41 ден од првиот дијагностициран случај со корона во Македонија, а во државата го бележиме ширењето на вирусот со…
Нови 72 заразени од корона вирусот, тројца оздравени и двајца починати е денешниот биланс во битката со корона вирусот во…
Страница 7 од 106

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.