Топ Новости
Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија - Вторник, 15 Септември 2020 14:44
Патните исправи и возачките дозволи чиј рок на важност е истечен во периодот на вонредната состојба продолжуваат да важат до…
Министерот за здравство Венко Филипче и Комисијата за заразни болести на утрешниот состанок на Советот за безбедност ќе побараат продолжување…
Во чест на професијата која пожртвувано ја реализираат жените во белите мантили, медицинските сестри, а во актуелното корона време и…
Претседателот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, во интервју за „360 Степени“ зборуваше за уредбата на Владата со која беа…
Наќе Чулев од ВМРО-ДПМНЕ е одговорен за загрозување на здравјето и безбедноста на граѓаните, за непостапување при настанот во Струга,…
Одбележување на 117 год. од загинувањето на Гоце Делчев Featured
Со панихида во чест на идеологот на Македонското револуционерно движење во сослужение на поглаварот на МПЦ-ОА г.г. Стефан денеска во…
По речиси 15 часа одблокирана е помошта од хуманитарни пакети од семејството Заеви, која од синоќа беше блокирана пред магацин…
Од вчера е задолжително носењето на маска, шал или марама, а уредбата веќе е објавена во Службен весник на РСМ…
Честит Велигден, Христос Воскресна! Featured
Велигден, празник на Воскресението и Победа над смртта. „Зошто го барате живиот меѓу мртвите. Тој не е овде, а воскресна“,…
Страница 8 од 107

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.