Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Европската Унија и Норвешката амбасада во донаторска мисија за обезбедување нови репиратори за Македонија. Обезбедени се средства за набавка на…
Еврoпската Унија донесе одлука за почеток на преговорите со Македонија и Албанија. Веста на „Твитер“ ја соопшти еврокомесарот за проширување…
Денеска на својата 26-тата седница Владата на РС Македонија донесе одлука за измени и дополнувања на одлуката за ограничување на…
Министерката за правда во Владата на РСМ, Рената Дескоска, пред почетокот на денешната владина седница на која треба да се…
Познатиот невропсихијатар проф. д-р Методија Чепреганов ја анализираше ниската свест кај граѓаните во придржувањето на мерките за изолација против ширењето…
Претседателот на државата Стево Пендаровски попладнево на вонредно обраќање до нацијата ја извести јавноста дека потпишал Одлука со која се…
Владата донесе одлука за прогласување вонредна состојба Featured
Премиерот на Владата на РСМ Оливер Спасовски денеска на прес конференција ја обзнани одлуката на Владата за прогласување на вонредна…
Министерот за надворешни работи на РСММ Никола Димитров заедно со Амбасадорот на Шпанија во Македонија Лоренцо Сера денеска на прес…
- „Се соочуваме со вирус кој е генерална закана за секој од нас. Потребно е ситуацијата да се држи под…
Страница 9 од 106

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.