Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Најновите мерки од состанокот на координативното тело за справување со Ковит-19 е во насока на целосна мобилизација на медицинскиот персонал…
Попладнево, на седница, Владата фомира Главен Координативен штаб за справување со корона вирусот при што донесе нови конкретни мерки, како…
Поради новонастанатата состојба со коронавирусот и препораките за спречување на неговото ширење, Агенцијата за вработување ги известува сите невработени лица…
Се забрануваат сите јавни собири, се ограничува работното време на угостителите до 18 часот заради заштита од корона Featured
Министерот за здравство штотуку ги објави најновите мерки на Владата за заштита од ширење на корона вирусот: - Забрана на…
Согласно мерките кои ги донесе Владата за спречување на ширењето на вирусот корона во нашата земја денеска не работат образовните…
Владата ги усвои мерките на Комисијата за заразни болести против корона вирусот Featured
Владата на Република Северна Македонија на денешната 15-та редовна седница ја разгледа информацијата на Управувачкиот комитет за координација и управување…
Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство на РМ, чиј претседател е д-р Миле Босилковски од Инфективната клиника, утрово…
Се случи неодговорност на здравствен работник и непочитување на препораките за пријавување на секој кој патувал во подрачја каде има…
Во понеделник на партискиот Конгрес, социјал-демократите ќе ги објават имињата од изборните кандидатски листи, за кои истиот ден ќе им…
Страница 10 од 106

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.