Топ Новости
СДСМ и 26 коалициони партнери со еден претседателски кандидат - Стево Пендаровски, излегоа вечерва по заедничката средба во хотелот Хилтон…
Најчевска: За „Шарените“ и казните Featured
Професорката Мирјана Најчевска реагираше на казната од 200 евра која и' ја изрече МВР за шарањето на државен објект во…
Скандал: Артан му мафта на Џафери да ја прекине седницата Featured
ВИДЕО: Артан Груби му дава знак на Талат Џафери да ја прекине седницата - од синоќешната расправа на Собранието за…
Притворените екс министри Миле Јанакиевски и Спиро Ристовски денеска во вербален инцидент кои преминале во физички пресметки
Груевски ја ставил партијата во функција на настаните од 27 април Featured
ОЈО: Осомничениот Н.Г. како тогашен претседател на политичка партија преку медиум ги повикал граѓаните на протести и заедно со другите…
Ургентно решение за надминување на проблемот со непотизам при вработувањата е веднаш да се повлечат и вработените кои се блиски…
ОЈО ги сомничи Груевски и Вељановски за Крвавиот четврток Featured
Вељаноски и Груевски - осомничени за терористичко загрозување на уставниот поредок - Oсомничените Вељановски, Јанакиески и Ристовски веќе се приведени,…
Регулаторна одлучи - од ноќеска поскапува бензинот
Гордана Силјановска е кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Featured
На денешната конвенција во Струга опозиционата партија го избра својот кандидат за Претседателските избори 2019
Страница 10 од 88

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.