Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Студентите протестираа, пратениците изгласаа Featured
Студентскиот пленум на улица, а во Собранието во исто време со 67 гласа за и девет против пратениците го изгласаа…
Ден на тишината Featured
Затемнети екрани во шест европски земји во знак на потсетување на трагедијата на францускиот магазин „Шарли Ебдо“
„Пратениците го трчаат почесниот круг! – РЕФОРМСКИ МАРАТОН“ е мотото под кое студентите ќе протестираат пред Законодавниот дом од 11…
Најниско место досега за Македонија, со пад за седум места за само една година, што значи нема подобрување во состојбата…
Новинарски марш за жртвите на „Шарли Ебдо“ Featured
И Македонија се солидаризира со своите колеги од светот и е дел од меѓународниот марш што се организира низ повеќе…
Студентите во „Кузман Јосифовски Питу“ во Скопје смрзнуваат на -10 стапени целзиусови
Новогодишно топлење на ГТЦ Featured
Во Новата година со стариот добар ГТЦ - граѓанска иницијатива за спас на барокизација на овој модерен градежен идентитет на…
24ти декември, две години од Црниот понеделник и порака од опозициските партии „Претстои период кога ова лудило мора да заврши“
Студентскиот пленум во петок организира трет студентски протест против воведувањето на државен испит во високото образование, како во Скопје, така…
Страница 91 од 103

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.