Топ Новости
Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија - Вторник, 15 Септември 2020 14:44
Постигнат договор за Влада со полн мандат - Заев и Ахмети на заедничка прес конференција Featured
Постигнат е коалицискиот договор помеѓу СДСМ и ДУИ, Зоран Заев ќе биде премиер на новата Влада наредните четири години. Сто…
Професор д-р. Никола Пановски, еден од врвните микробиолози во земјава, ja анализира корона состојбата во земјата и прогнозира дека бројките…
Сите граѓани на Македонија, Хрватска, Бугарија и Романија за влез во Србија треба да имаат негативен ПЦР тест кој треба…
На две недели пред почетокот на учебната година, Комисијата за заразни болести предложи училишното ѕвонче да заѕвони за децата од…
Заев го доби мандатот за состав на Влада од претседателот Пендаровски Featured
Денеска напладне со свечена церемонија во вилата Водно каде е резиденцијата на претседателот на РСМ Стево Пендаровски, шефот на државата…
Шефот на државата Стево Пендаровски утре (четврток 13 август) мандатот за состав на нова влада ќе му го довери на…
Учениците од септември веројатно ќе останат дома, ова го најави министерот за здравство Венко Филипче на седница на Влада како…
Граничен премин „Евзони“ кај ГП „Богородица“ вечерва се затвара во 22 часот Featured
Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека до граничната служба на граничниот премин „Богородица“ од страна на грчката гранична…
Владата на Република Северна Македонија на одржаната редовна 79-та седница, завчера на 5 август, донесе одлука за прогласување кризна состојба…
Страница 2 од 107

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.