Топ Новости
Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија - Вторник, 15 Септември 2020 14:44
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
При средба на кандидатот Стево Пендавовски со граѓаните, настанала тепачка меѓу присутните, со недолични довикувања
Големите партиски ривали ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ ќе се соочат и во вториот изборен круг за Претседателските избори 2014
Професорот по уставно право Светомир Шкариќ на својот некогашен студент и колега, а сега кандидатски претендент за втор мандат за…
Форумот на жени на СДСМ најавува низа различни активности насочени кон едукација и афирмација за женските права
Дружење и учење на тренинг курсот е организиран од младинската невладина организација „Млади за Љубов “
Или ќе одземе гласови од опозицијата за најмалку пет пратенички мандати, или ќе оди во затвор заради презадолженост на Општина…
Јуришниците на партијата на власт ги дочекаа со знамиња гостите од организаторите на политичка кампања за досегашниот претседател кој бара…
Млади од повеќе општини од државата викендов одржаа тродневен семинар за граѓански активизам
Место во студијата најде и гевгеличанецот Тодор Петров
Страница 105 од 107

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.