Топ Новости
Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија - Вторник, 15 Септември 2020 14:44
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Зврлески: Ако не добиеме известување од институциите за случајот “Актор“ ќе покренеме постапка по допрен глас
Жените борци незадоволни од статусот во општеството - факт е дека Македонија е на последно место во земјите од поранешна…
Меѓународниот ден на жената одбележан со марш во градот на текстилните работнички, каде од 7.000 вработени текстилци, 6.000 се жени
Скандал: 20 вработени на македонски шуми од Кавадарци пред отпуштање од работа
Парламентарните партии едноласно гласаа „за“ иницијативата на ДУИ за предвремени парламентарни избори
Тука сме да кажеме стоп за сиромаштијата
Маршот се организира со повикот: Излези на марш против сиромаштијата, која е секоја година се поголема, Излези на марш, за…
При обид да ја урнат заштитната ограда пред Владата, дојде до судир помеѓу полицијата и стечејците. До физички контакт дојде…
Покрај платените 2,9 милиони евра за новата зграда на Министерството за правда со дополнителни 450 илјади евра ќе се докитува…
Страница 106 од 107

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.