Топ Новости
Антикорупциска денеска побара „Да се раскине договорот за канцеларите на Иванов во „Џевахир сити“, а и да се намали законскиот…
Почна внатрешно уредување на реновираните блокови В и Г во студентскиот дом „Гоце Делчев“ Featured
Пред почетокот на студентската година, од Државниот студентски центар преку Министерството за образование и наука известуваат дека почна внатрешното уредување…
По повод петгодишнината од основањето на порталот „Европски Западен Балкан“- (europeanwesternbalkans.com), редакцијата ја доделува наградата за Придонес кон европската интеграција…
Со истрелување на 10 плутони од страна на артилерискиот батаљон во касарната „Илинден“ денеска попладне се означи почетокот на одбележувањата…
Успение на пресвета Богородица - празник на мајката на животот Featured
Меѓу дванаесетте големи христијански празници спаѓа и празникот Успение на Пресвета Богородица, во народот попознат како Голема Богородица. Поради големиот…
Пуштен во употреба на One-stop-shop Табановце-Прешево Featured
Пуштањето во употреба на One-stop-shop Табановце-Прешево - заедничко управување на граничните и царински контроли со едно застанување меѓу Република Северна…
Од вечерва шефицата на СЈО, Катица Јанева, е во истражниот затвор „Скопје” во Шуто Оризари. Судија на претходна постапка ѝ…
Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески денеска на прес конференција одржана во 14 часот изјави дека се потврдени основите за сомнежи…
На прославата на 18-годишнината од Охридскиот рамковен договор првпат по избувнувањето на скандалот „Рекет“, во јавноста се појави премиерот Зоран…
Страница 1 од 88

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.