Топ Новости

Oбјавeна меѓународна потерница по Војминовски

Четврток, 17 Јануари 2019

По бегството на осудениот за обид за убиство на Зијадин Села, Никола Војминовски, МВР објави меѓународна потерница

 

 

По бегството на осудениот за обид за убиство на Зијадин Села, Никола Војминовски, МВР објави меѓународна потерница.

Војминовски сега му прави друштво на Никола Груевски на листата меѓународни потраги.

МВР трага и по избаганите Горан Грујовски и Никола Бошковски на кои им се суди во Грција.

Инаку, обвинетиот Никола Војминовски, е осуден со неправосилна пресуда во предметот со К.бр 1893/17 на 13 години затвор за обид за убиство на Зијадин Села, избегал од дома, каде беше во куќен притвор.

 

 

Last modified on Четврток, 17 Јануари 2019 - 15:44

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

30 дневен притвор за Боки 13 и Кичеец

Барањето на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција е

Повеќе

Шефицата на СЈО, Катица Јанева, поднесе оставка

Шефицата на специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева, поднесе оставка.

Повеќе

МНР: Нема настрадани македонски државјани во невремето на Халкидики

Согласно комуникацијата остварена со надлежните служби, Генералниот конзулат на

Повеќе

Бесплатен одмор во Струга за 700 деца од семејства во социјален ризик

Околу 700 деца и нивни придружници од семејства во социјален ризик од цела

Повеќе

Заев: Аларм за борба против лажни вести и манипулации

За лажното претставување на двајца руски комичари како поранешниот претседател

Повеќе

Мицотакис победи на парламентарните во Грција

Нова Демократија на Мицотакис победи на предвремените парламентарни избори во

Повеќе

Апликацијата „МојДДВ“ до сега ја симнале близу 58.000 граѓани

За четири дена од почетокот на примената на апликацијата „МојДДВ“, од 1 јули

Повеќе

Заев: Берлинскиот процес е водилка за европски развој на нашиот регион

Во Познањ, Полска, вчера и денеска се одржува Самит ЕУ-Западен Балкан, како дел

Повеќе

Градинката во Миравци со нова ограда

По две недели работа на терен заврши оградувањето на двориштето на Детската

Повеќе

Владата одлучи: „Еуромакс“ не доби дозвола за експлоатација на руди за Иловица

На денешната седница Владата го одби барањето за издавање дозвола за „Иловица“,

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.