Два инциденти во Затворот Шутка

Четврток, 21 Февруари 2019

Притворените екс министри Миле Јанакиевски и Спиро Ристовски денеска во вербален инцидент кои преминале во физички пресметки

 

 

Притворените екс министри Миле Јанакиевски и Спиро Ристовски денеска во вербален инцидент со затвореници во КПУ во населбата Шуто оризари, кои од расправии прераснале во лесни физички пресметки.

Директорот на КПУ Затвор - во Шуто оризари изјавува дека инцидентите биле предизвикани од притворените С.Р. и М.Ј. Двата инциденти се случиле во различни термини, едниот во 13 часот, а другиот во 13:45 часот.
Инцидентите се прекинати од службите во затвор Скопје. На притворените им била пружена лекарска помош во затворската амбуланта Тешки повради со скршеници, како што се шпекулираше во јавноста нема.

Управата на Затворот го осудува секое насилство и најави истрага за случаите и ефективноста на службените дејствија.

ВИДЕО превземено од А1.он.

Last modified on Четврток, 21 Февруари 2019 - 20:20

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Јубилејна 20-та Ракијада во Валандово

Земјоделскиот одгледувач, лозар и ракијар Васил Пиндеров од Пирава ја понесе

Повеќе

Премиерот Заев по повод заклучоците на Европскиот Совет

По враќањето од Брисел и одлагањето на одлуката за почеток на преговори на

Повеќе

Златна награда „Глобаллокал“ за Општина Гевгелија

Општина Гевгелија е добитник на Златната награда „Глобаллокал“ во Средна и

Повеќе

Донесени заклучоците: Европскиот совет ќе се наврати на прашањето за Македонија

Самитот на европските лидери заврши без договор за отворање преговори со

Повеќе

Францускиот сенат гласаше „ДА“ за членство на Македонија во НАТО

Францускиот Сенат го усвои предлог-законот за ратификација на Протоколот за

Повеќе

Шест добитници на 7-мо Ноемвриски награди за 2019, Александар Попов постхумно

Една награда за животно дело, две Златни плакети и три Сребрени плаќети е

Повеќе

МВР: Сузбиена организирана криминална група во криумчарење мигранти

Жители на Богородица, Ново Конско, Јосифово, Богданци, Селемлија, Марвинци

Повеќе

Фирми, граѓани, судии, адвокати од Гевгелија на црната листа на УЈП

На најновата листа на должници кон Управата за јавни пригоди, објавена на ВЕБ

Повеќе

Информативниот туристички центар во Гевгелија ќе стане и наплатен пункт за

По десет години тапкање во место и затворени врати на туристичкиот информативен

Повеќе

Богданчанец во пијана состојба, речеси до смрт претепал пријател

Основното Јавно обвинителство во Велес донело наредба за поведување на кривична

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.