Река до Силјановска: Нудите уцени наместо правда

Четврток, 04 Април 2019

Од вечерашното прво соочување на претседателските кандидати

 

 

„Ако со партиски пазарења вие сакате да го уништите јавното обвинителство нема ништо од правна држава“, и' забележа Блерим Рака на Гордана Силјановска за ироничните залагања за правна држава, а партијата која ја предлага за претседателски кандидат бара амнестија за своите партиски челници кои ги гони СЈО и Јавното обвинителство на РСМ.

Вие се залагате за спас на криминалот, а не за правда држава, заклучи Река во поглед на залагањата на Силјановска како кандидат на ДПМНЕ и двомесечните натегања на оваа партија со барања и условувања во преговорите за законот за СЈО и јавното обвинителство. 

 

Last modified on Четврток, 04 Април 2019 - 20:58

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Од Стојаково до Пекинг со ново македонско-грчко пријателство

Дека патувањата зближуваат докажува и последната информација која ја добиваме

Повеќе

Јовески: Знаеме како се давани парите во случајот „Рекет“

Републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовески, вели дека знаат како и од каде

Повеќе

Од ноќеска поевтинуваат горивата

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на

Повеќе

Поставување на нови успорувачи низ улиците во Гевгелија

Работна екипа на фирмата „Ве груп“ од Радовиш денешниот неделен ден е на терен

Повеќе

Зголемен прометот на ГП Богородица, полицијата дели вода на патниците

Годишноодморските смени кои се изведуваат секој десетти ден во месецот и викенд

Повеќе

Од викендов издавање дозволи за риболов на Дојранско езеро

Новиот концесионер на Дојранското Езеро "Костреж 2018" од с.Николич упати

Повеќе

Стојачани го развиорија МК знамето на Кинескиот ѕид

По дваесет дневно патешествие двајцата автомобилисти авантуристи од

Повеќе

Прекинот на струја за викендот ОДЛОЖЕН

Од ЕВН КЕЦ Гевгелија известуваат дека најавените работи за модернизација на

Повеќе

Деца од Гевгелија на бесплатен одмор во Струга

Во организација на Министерството за труд и социјала, а во соработка со

Повеќе

Асфалтирање на улични краци во Миравци и Давидово

Улицата „Климент Охридски“ во Миравци од вчера е во работна атмосфера. Се

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.