Топ Новости
Навалица на рибари во Дојран - Вторник, 18 Февруари 2020 11:27

Општина Дојран со добри дела за децата

Петок, 12 Април 2019

Ангов: „Секогаш сме тука за доброто на децата. Тие се и ќе останат врвен приоритет во работењето на Општина Дојран“

 

 

Општина Дoјран дава поддршка на настанот „Правиме добри дела и растеме заедно“ и во тој контекс најави реализација на добри дела: Обезбедено пет дневно сместување и престој во Дојран за пет самохрани мајки на дете, или деца со приоритетна лекарска препорака за лекување. Периодот на обезбедениот престој ќе биде од 15 до 30 јуни 2019 во некои од капацитетите за сместување крај Дојранското езеро.

Градоначалникот Анго Ангов кој стои зад оваа обезбедена поддршка за летување на пет самохрани мајки со деца упатува заинтересираните да се јават и да резервираат на следната меил адреса: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

- „Секогаш сме тука за доброто на децата. Тие се и ќе останат врвен приоритет во работењето на Општина Дојран“ истакна градоначалникот на општина Дојран Ангов промовирајќи ги добрите дела на Општината.

Во контекс на одбележувањето на акцијата „Правиме добри дела и растеме заедно“ во градскиот парк во Скопје, задутре, на 14 април се организира богат хепенинг каде ќе одржи најголемото и најблагородно дружење. Настанот е во организација на женската хуманитарна организација Inner Wheel Club Skopje Europea и невладината Аутизам МК.

 

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

24 часовен штрајк во Грција го запре граничниот промет

Синдикатот на вработените во јавниот сектор во Грција (АДЕДИ) од утрово започна

Повеќе

Навалица на рибари во Дојран

Чамци, рибари, трски за риболов, тоа е континуирана слика сезонава на брегот и

Повеќе

Лишени од слобода тројца посетители на „Бел рај“ кај Миравци

Тројца средновечни граѓани на возраст од 38 до 40 години синоќа на 15 минути

Повеќе

Собранието се распушти

Со 108 гласови „ЗА“ и ниту еден против или воздржан денеска во 17:00 часот

Повеќе

Изгласан законот за Јавно обвинителство

Со 80 гласови „ЗА“ од 116 присутни од кои само шестмина беа „против“ денеска во

Повеќе

Макрон ја отвори вратата за преговори на ЕУ со Македонија и Албанија

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека ако резултатите од

Повеќе

Собранието ја Разреши министерката Мизрахи – изгласани и измени на Изборниот

Собранието доцна синоќа со 62 гласа „за“ и 26 гласа „против“ ја разреши

Повеќе

Свети Трифун - заштитник на градинарите и на лозарите

Меѓу поголемите празници кои македонскиот народ ги празнува со многу обичаи

Повеќе

Расте листата на должници кон УЈП

Фирми во стечај, но и спортски клубови меѓу најголемите неплаќачи на данок во

Повеќе

Закон за откуп на работен стаж - мирно до пензија!

Сите оние кои наполниле 65 години, а немаат 15 години работен стаж поради

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.