Топ Новости

Гевгеличанец тешко повреден во сообраќајка на патот Струмица-Валандово

Среда, 13 Ноември 2019

Во текот на вчерашниот ден (вторник 12.11.2019) во 09.00 часот се случила сообраќајна несреќа на регионалниот пат Струмица – Валандово, при што настрадал гевгеличанецот В.М. (69 годишен.), јавува МВР.

Тој со своето патничко моторно возило „Фолксваген пасат“, со велешки регистарски ознаки, додека управувал со возилото изгубил контрола и излетал од патот.
Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот, В.М.(69) од Гевгелија. По пријавата полициски сили вееднаш се упатиле на местото на настанот, а возачот бил веднаш бил пренесен во Медицинскиот центар Струмица за укажување на лекарска помош.
Екипа на СВР Струмица извршила увид на местото на настанот.

Засега, најпрво посакуваме добро здравје, а полициските службеници во извештајот ќе укажат дали биле загрозени и други учесници во сообраќајот, или се работи за невнимателност, или несоодветни (влажен коловоз) услови на сообраќајницата.


Last modified on Среда, 13 Ноември 2019 - 12:45

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

Анкета на НДИ: Заев со речиси двојна предност пред Мицкоски

Коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ е во предност пред коалицијата на

Повеќе

Уапсена гевгеличанката Накова - позитивна на Ковид-19

Вчера попладне е уапсена Александра Накова Гајдаџиев од страна на припадници на

Повеќе

Благодарница од Владата на семејсвото Диневи - првиот донор на срце

Денеска во Владата доделени се благодарници за историскиот подвиг на сите оние

Повеќе

Заев: Македонскиот јазик станува дел од големото европско семејство

- „Македонскиот јазик е наведен како јазик на кој треба да се преведе

Повеќе

Марија Костадинова: Чест ми е да бидам кандидат за пратеник од победничката

Кандидатката за пратеник од СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова од

Повеќе

Првенците на генерацијата 2019/20 наградени од Општина Гевгелија

Шесмина првенци на генерациите 2019/2020 од Општинските основни училишта,

Повеќе

Царината за две недели успеа да спречи 7 нелегални трансфери - заплени девизи,

Во текот на минатите две недели, царинските службеници открија три обиди за

Повеќе

Заев до ДПМНЕ: Ако се договорат кој е лидер во партијата ќе прифатам ТВ дуел

На граѓанската трибина одржана синиќа во Гевгелија, лидерот на СДСМ, предводник

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.