Топ Новости

Лишен од слобода грчки граѓанин на ГП „Богородица“

Понеделник, 16 Декември 2019

Во саботата, на 14.12.2019 во 22:25 часот на граничен премин „ Богородица“ од слобода бил лишен П.П.(21) од Р.Грција поради спречување на службено лице во извршување на службена должност при царинска контрола.
Тој бил предаден на полициски службеници од Полициска станица за граничен надзор Богородица за понатамошна постапка.

Грчките граѓани се многу чести посетители на Гевгелија, со дневен прилив кој се движи од 1.000 до 5.000-6.000 патници за викенд и пазарните денови во Гевгелија. Почитувањето на законите и царинските процедури важи и за нив, иако се добредојдени и посакувани клиенти на угостителско-казинските објекти, стоматолошки ординации, маркети, пазари.


Last modified on Понеделник, 16 Декември 2019 - 11:08

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Од коронавирусот во Кина починале 56 лица, епидемијата се забрзува

Здравствените власти на Кина денеска соопштија дека кај 1975 лица е потврдена

Повеќе

Царинската управа додели Благодарници на гевгелиски фирми

По повод светскиот ден на царината, директорот на Царинската управа Ѓоко

Повеќе

Се гради нова канализациона линија во Негорци и замена на дотраените водоводни

Јавното комунално претпријатие во Гевгелија, „Комуналец“ деновиве ја превзема

Повеќе

Формирана Комисија за здравство и социјални работи при Здружението на

Гевгелиското Здружение на пензионери ќе помага на своите членови преку прграма

Повеќе

Водовод и канализација за станбените објекти на Караорман

Најновата и растечка урбана зона во Гевгелија, населбата Караорман со години е

Повеќе

Лишен од слобода 68 годишен жител на Богородица

Ова е втор случај годинава жител на Богородица да биде лишен од слобода поради

Повеќе

Шпанија со итен протокол за ратификација на членство на Македонија во НАТО

Владата на Шпанија вчера го одобри и го достави на усвојување во Паралментот

Повеќе

Прес СДСМ Гевгелија: Вложувањето во образованието е најдобрата инвестиција

Претставникот во Советот на општината од редовите на СДСМ и коалицијата, кој

Повеќе

Ново невреме во Австралија - врнежи од град, после поплавите и пожарите

Само ден по песочната бура на југоистокот од Австралија се истурил силен град

Повеќе

Чесниот крст во Гевгелија го понесе Љупчо Трајков

Љупчо Трајков (30 годишен) од Гевгелија и годинава како и лани е најсреќниот

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.