Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49

Заев: СДСМ предлага Лидерска средба за одлагање на изборите

Понеделник, 16 Март 2020

- „Се соочуваме со вирус кој е генерална закана за секој од нас. Потребно е ситуацијата да се држи под контрола, да нема нови жаришта, да нема жртви туку излекувани“ ова денеска на прес конференција го изјави лидерот на СДСМ Зоран Заев.
Заев побара да се однесуваме одговорно сите ние, зрело и во согласност со мерките против ширењето на корона вирусот.
Во тој контекс рече дека како лидер на СДСМ ќе предложи свикување на лидерска средба на која ќе предложи одложување на изборите.
„Прво здравје и безбедни граѓани, после се' друго“ порача Заев посочувајќи дека под заканата на корона вирусот треба, наместо на предизборни активности, сите сили да се насочат кон сузбивање на оваа светска здравствена закана.

Last modified on Понеделник, 16 Март 2020 - 12:31

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Засилени мерки против корона вирусот наложи ОКШ Гевгелија

Дезинфекција на јавните површини, улици, тротоари, влезови на станбените

Повеќе

Во земјава 12 пациенти излечени од Covid-19

Денешниот биланс на корона вирусот во државата е 285 заболени, 12 излечени од

Повеќе

Случајот со корона во Гевгелија ги засили дезинфекционите мерки во Општината

Ново миење на улиците во градот со дезинфекциони средства и дополнително

Повеќе

Две нови жртви од корона вирус во државата

На Клиниката за инфективни болести во Скопје синоќа починале двајца пациенти

Повеќе

Трет ден опаѓа бројот на ново заболени од корона во државата

Со 18 ново заболени од вчерашните 24, и завчерашните 29, веќе трет ден опаѓа

Повеќе

Столтенберг и' посака Добредојде на МК во НАТО

- „Добредојдовте во #NATO, #NorthMacedonia! Тоа е долг пат, но сите ваши напори

Повеќе

ДОНЕСЕНА УРЕДБА: Одлагање на кредитите и пониски каматни стапки

Одлагање на ратите за отплата кредитите, или намалување на каматната стапка се

Повеќе

ОЈО во Гевгелија со парични казни за девет лица

Јавното обвинителство на РСМ денеска издаде соопштение со кое се наведува дека

Повеќе

Обезбедени се 55 нови респиратори, се чека на испорака

Европската Унија и Норвешката амбасада во донаторска мисија за обезбедување

Повеќе

Седумдесет годишен А.А. е сторител на инцидентот прексиноќа во центарот на

Секторот за внатрешни работи, Канцеларија за односи со јавноста од Струмица во

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.