12 мај - Меѓународен ден на медицинските сестри

Вторник, 12 Мај 2020

Во чест на професијата која пожртвувано ја реализираат жените во белите мантили, медицинските сестри, а во актуелното корона време и хероините и хероите со оваа опака светска пандемија, заедно со останатиот медицински персонал од Инфектолошката секција на медицински сестри и физиотерапевти, по повод Меѓународниот ден на медицинските сестри, испорачуваат честитки со пригоден видео спот.

Ви благодариме за сета ваша работна ангажираност, грижа и одговорност за јавното здравје.
Покажавте храброст, посветеност и хуманост во борбата со Ковид-19!
Ви го честитаме Денот кој ја слави Вашата професија - Честит 12 мај!
Last modified on Вторник, 12 Мај 2020 - 04:25

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Инфраструктурно улично подобрување во Прдејци

По дводневна акција денеска заврши бетонирањето на уличен крак во населеното

Повеќе

Дезинфекција на јавните површини во Гевгелија

По налог на Општинскиот штаб за заштита и спасување денеска започна да се

Повеќе

Донација од 40.000 евра од Групацијата „Новоматик“ за Општа Болница Гевгелија

Еден месец по официјалната најава на својата одлука да донираат 200.000 евра

Повеќе

Јавното обвинителство отвори предмет против митрополитот Агатангел

Основното јавно обвинителство Велес отвори предмет по допрен глас по објавите

Повеќе

Трета акција за уништување на комарците во Гевгелија и ЈИ регион

По извршени две последователни лаврицидни прскања против комарци на места

Повеќе

Започна ревитализацијата на патот Богородица-Стојаково

Градежната оператива на „ЖИКОЛ“ ДООЕЛ Струмица од денеска е на терен со

Повеќе

Владата донесе забрана за одење на гробишта викендов на цела територија

Во петок е задушница, а во недела Духов ден. Во пресрет на овие народни

Повеќе

МВР против МВР на „Боемска“ – СВР и ЕБР ги чекаат снимките од камерите

Пазарната полиција не можеше да влезе во угостителскиот објект на улица

Повеќе

Во изолација 60 полицајци на служба во Гевгелија

Околу шеесетина полицајци кои ја чуваат јужната граница на Македонија поради

Повеќе

Шести ден протести во САД кои зафатија 25 држави

Смртта на George Floyd од рацете на полицијата во Минеаполис предизвика широки

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.