Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42

Обнова на рудниците ветува ВМРО-ДПМНЕ

Петок, 26 Јуни 2020

Во предизборната капмања ВМРО-ДПМНЕ ја актуелизира темата за отварање на рудници и обезбедување 300 работни места.
Тоа го изјави Игор Јанушев, актуелен генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ.

Југоистокот се „отепа“ од протести, референдуми, Советите на општините со одлуки за недавање согласност за отварање на рудници во нивниот реон (Гевгелија, Дојран, Богданци, Валандово, Струмица), а опозиционата кампања за обнова со истата матрица од времето на „Преродбата“ на Груевски.
- „Обновата доаѓа со нови рудници низ државава! Старите навики на еколошките терористи тешко се искоренуваат“ напиша фејсбук трагачот на изборни ветувања Г.Т.

Last modified on Петок, 26 Јуни 2020 - 14:49

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Заев, лидер кој гледа

Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот

Повеќе

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот

Од МВР денеска јавуваат за уште еден обид за нелегален превоз на мигранти низ

Повеќе

Билборд кампања

Предвремените парламетарни избори во услови на корона епидемија наложија

Повеќе

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

Анкета на НДИ: Заев со речиси двојна предност пред Мицкоски

Коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ е во предност пред коалицијата на

Повеќе

Уапсена гевгеличанката Накова - позитивна на Ковид-19

Вчера попладне е уапсена Александра Накова Гајдаџиев од страна на припадници на

Повеќе

Благодарница од Владата на семејсвото Диневи - првиот донор на срце

Денеска во Владата доделени се благодарници за историскиот подвиг на сите оние

Повеќе

Заев: Македонскиот јазик станува дел од големото европско семејство

- „Македонскиот јазик е наведен како јазик на кој треба да се преведе

Повеќе

Марија Костадинова: Чест ми е да бидам кандидат за пратеник од победничката

Кандидатката за пратеник од СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова од

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.