Топ Новости
ЦЈЗ Гевгелија: 135 оздравени, 44 новозаразени, 1 починат
Јан 27 2022

ЦЈЗ Гевгелија: 135 оздравени, 44...

Најголем број на оздравени во едно деноноќие во регионот на ЦЈЗ Гвгелија се регистрирани денеска, вкупно 135 лица. Територијалната...
Олга Мурџева-Шкариќ добитничка на „Цветиновата награда за мир“
Јан 26 2022

Олга Мурџева-Шкариќ добитничка на...

Денеска напладне во Меморијалниот центар на Фондацијата „Никола Кљусев“ во Скопје доделена е годинашната „Цветинова награда за мир“...
Црн ковид биланс во ЦЈЗ Гевгелија - 5 починати во регионот
Јан 25 2022

Црн ковид биланс во ЦЈЗ Гевгелија -...

Пет ковид жртви во подрачјето на надлежност на ЦЈЗ Гевгелија известува денеска Институтот за јавно здравје.Во изминатите 24 часа...
Иницијатива -  25 јануари да биде ден на хуманоста во Македонија
Јан 25 2022

Иницијатива - 25 јануари да биде ден...

Роденденот на нашата музучка и балканска ѕвезда, Тоше Проески е денеска 25 јануари., па во негова чест неговите сограѓани од градот...
Браќата Узунчеви од Гевгелија официјално во боите на РК „Алкалоид“ -Скопје
Јан 24 2022

Браќата Узунчеви од Гевгелија...

Најавениот трансфер на талентираните браќа Узунчеви од РК „Партизан“ Гевгелија во РК „Алкалоид“ Скопје денеска е потврден од...
ЦЈЗ Гевгелија денес ја регистрираше 122-та ковид жртва од регионот
Јан 23 2022

ЦЈЗ Гевгелија денес ја...

Пациент од Богданци на возраст од 75 години денеска е евидентиран во извештајот на Институтот за јавно здравје како 18-та ковид жртва од...
Најнов омикрон рекорд: 63 новозаразени во Гевгелија, вкупно 75 во регионот на ЦЈЗ
Јан 21 2022

Најнов омикрон рекорд: 63...

Омикрон пикот и понатаму изненадува со нови рекорди во Гевгелија и на југот.Денеска ИЈЗ известува за 75 новозаразени во регионот на ЦЈЗ...
ФК „Џокер“ Фурка- трет на меѓународен турнир во Бих
Јан 21 2022

ФК „Џокер“ Фурка- трет на...

Младите фудбалски надежи од ФК „Џокер“ Фурка, генерација 2007 учествуваа на меѓународен фудбалски турнир „Шампионат Јуниор“ во Босна и...

Видео Галерија

Hide Main content block

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.