Топ Новости
  • 24 Часа
  • 7 Дена
  • 14 Дена
ОВР Гевгелија: Кривични пријави против тројца вработени во ЈП „Комуналец“ Гевгелија
Ное 29 2021

ОВР Гевгелија: Кривични пријави...

Одделението за внатрешни работи Гевгелија до Основно јавно обвинителство Гевгелија поднесе кривична пријава против У.В. (61), П.Б. (48) и...
Празнична Литија  за Пресвета Богородица - Согленска
Ное 28 2021

Празнична Литија за Пресвета...

Денеска претпладне, во 09:00 часот во манастирот „Свети Спас“ во Гевгелија ќе се одржи Света Златоустова Литургија за чудотворната икона...
Еко патрола во Негорци
Ное 27 2021

Еко патрола во Негорци

Еколошките амбиции на локалните фактори ги има со години наназад во нивните програми. Како и колку тоа се остварува на терен граѓаните...
Приведени тројца дојранчани,при претрес  пронајдени докази од криминални дела
Ное 26 2021

Приведени тројца дојранчани,при...

Во текот на вчерашниот ден, полициски службеници од ОВР Гевгелија - Полициско одделение Нов Дојран извршиле претрес во домовите на...
Од 1 декември започнува со работа општинската комисија за одобрување нега од друго лице
Ное 25 2021

Од 1 декември започнува со работа...

Долго очекуваната комисија за определување (одобрување) потреба од користење на нега од друго лице за пациентите од општина Гевгелија...
ВИДЕО реконструкција на патот Струма каде настана несреќата на автобусот
Ное 24 2021

ВИДЕО реконструкција на патот...

Бугарски абтомобилист и стручњак за сообраќајна безбедност на патиштата Мите Илиев направи видео реконструкција на автопатот, патните...
Maкедонски автобус се запли во Бугарија - 45 жртви
Ное 23 2021

Maкедонски автобус се запли во...

Претежно млади луѓе и деца се загинатите во несреќата во Бугарија. Според информациите, тие се враќале од екскурзија во Турција....
Сарамандов ја започна својата работна агенда со проекти од претходникот
Ное 21 2021

Сарамандов ја започна својата...

По приморедавањето на функцијата градоначалник на општина Гевгелија помеѓу новоизбраниот Андон Сарамандов и поранешниот Сашо Поцков,...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.