Топ Новости
ЦЈЗ Гевгелија денес ја регистрираше 122-та ковид жртва од регионот
Јан 23 2022

ЦЈЗ Гевгелија денес ја...

Пациент од Богданци на возраст од 75 години денеска е евидентиран во извештајот на Институтот за јавно здравје како 18-та ковид жртва од...
Најнов омикрон рекорд: 63 новозаразени во Гевгелија, вкупно 75 во регионот на ЦЈЗ
Јан 21 2022

Најнов омикрон рекорд: 63...

Омикрон пикот и понатаму изненадува со нови рекорди во Гевгелија и на југот.Денеска ИЈЗ известува за 75 новозаразени во регионот на ЦЈЗ...
ФК „Џокер“ Фурка- трет на меѓународен турнир во Бих
Јан 21 2022

ФК „Џокер“ Фурка- трет на...

Младите фудбалски надежи од ФК „Џокер“ Фурка, генерација 2007 учествуваа на меѓународен фудбалски турнир „Шампионат Јуниор“ во Босна и...
Д-р Матх: Критична е омикрон состојбата во Гевгелија
Јан 19 2022

Д-р Матх: Критична е омикрон...

- „Лажни се информациите дека сојот омикрон е лесна настинка. Сојот делта и сојот омикрон буквално убиваат. Затоа апелирам граѓаните да...
Иле Илевски го извади Светиот крст од водите на Вардар кај Гевгелија
Јан 19 2022

Иле Илевски го извади Светиот крст...

Трикратниот фрлач по крстот Иле Илевски (31 годишен) од село Давидово, но веќќе жител на Гевгелија денеска беше најуспешен на ден Водици,...
Дејан од Куманово го фати светиот крст во Дојран
Јан 19 2022

Дејан од Куманово го фати светиот...

Денешниот чин на осветувањето на водите Водици и фрлањето на светиот крст во водите на Дојранското езеро му се посреќи на младиот Дејан...
Омикрон пик: 5 починати, 58 новозаразени во регионот на ЦЈЗ Гевгелија
Јан 18 2022

Омикрон пик: 5 починати, 58...

Јануарскиот пик на омикрон сојот на корона денеска ги руши рекордите во дневниот извештај на Институтот за јавно здравје со...
Црвениот крст Гевгелија ја започнува сезоната на крводарителски акции за 2022
Јан 18 2022

Црвениот крст Гевгелија ја...

Највисокиот чин на хуманост на граѓаните- крводарувањето ќе биде цел на првата крводарителска акција за 2022 што ја организира Црвениот...

Видео Галерија

Hide Main content block

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.