IN MEMORIAM: Никола Гелебешев - голманската легенда на ФК „Кожуф“
Мај 18 2022

IN MEMORIAM: Никола Гелебешев -...

Скротителот на бубамарата низ зелените терени во настапите на ФК „Кожуф“ - голманската легенда Никола Гелебешев замина на вечен...
„Сифулајка блуз“ - најново од гевгелиската група Апсаздан
Мај 18 2022

„Сифулајка блуз“ - најново од...

Неуморните дечки од гевгелискиот бенд „АПСАЗДАН“ годинава наполнуваа 24 години од своето основање, значи музичка зрелост, а 18 години од...
Украина победи на Евросонг 2022
Мај 15 2022

Украина победи на Евросонг 2022

Украинскиот оркестар „Калуш“ донесе хипнотичка мешавина од рап, фолк и флејта толку фанки што ќе ја паметите со денови, најавија од...
КУД „Негорци“ на Фестивал „Цветови 2022“
Мај 14 2022

КУД „Негорци“ на Фестивал...

Аматерското културно уметничко друштво од „Негорци“ од Негорци деновиве учествува на тродневниот 17-ти Меѓународен детски Фолклорен...
Валентина Узунова првак на Охрид ултра треил 2022
Мај 14 2022

Валентина Узунова првак на Охрид...

Ултра тешкиот маратон по планински патеки, камен нерамен терен со огромна захтевност на учесниците во должина од 40 километри што се...
77 години СОУ „Ј.Јосифовски“ Гевгелија
Мај 13 2022

77 години СОУ „Ј.Јосифовски“...

СОУ „Јосиф Јосифовски“ од Гевгелија го одбележа патрониот ден. Со низа свечености учениците и вработените од училиштето во знакот на...
Лишен од слобода 52 годишен гевгеличанец
Мај 13 2022

Лишен од слобода 52 годишен...

Вчера попладне, на 12.05.2022 во 15.15 часот полициски службеници од ОВР Гевгелија го лишиле од слобода Д.В. (52) од Гевгелија. При претрес на...
Евросонг - Андреа отпеа, но не се пласира за финале
Мај 12 2022

Евросонг - Андреа отпеа, но не се...

На втората полуфинална вечер од изборот нa песна на Евровизија, настапи и македонската претставничкa Андреа Коевска со песната...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.