Тешко повреден во сообраќајка возач од Гевгелија

Четврток, 27 Август 2020

Тешки телесни повреди за 60 годишен возач од Гевгелија е исходот од сообраќајката која се случила вчера на магистралниот пат Радовиш-Штип.
МВР јавува дека во текот на вчерашниот ден, среда, (26.08.2020 г.) во 19,15 часот било пријавено дека на магистралниот пат Радовиш-Штип се случила сообраќајна незгода помеѓу влекач „Сканија“ со полуприколка, со велешки регистерски ознаки, управуван од Р.Б.(60) од Гевгелија и земјоделска машина „комбајн“ без регистерски ознаки, управувана од И.П.(65) од Штип.
Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на влекачот констатирани во Медицинскиот центар Штип, каде бил пренесен за укажување на здравствена помош и специјалистичка интервенција.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа на Полициската станица Радовиш, известуваат од МВР.
За настанатата сообраќајка по целосната истрага за причините поради која настанала, ќе биде доставен поднесок до надлежното ЈО.


Last modified on Четврток, 27 Август 2020 - 13:10

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Тежок сообраќаен билтен - еден починат, еден тешко повреден

Едно починато и едно лице со тешки телесни повреди, без податоци за настаната

Повеќе

ОКШ Гевгелија бара воведување полициски час

Галопирачкиот раст на новозаболени од корона во Гевгелија и регионот (видно од

Повеќе

Почина Веселинка Поп Гонова

Утрово во Клиника „Жан Митрев“ воСкопје, каде што беше хоспитализирана оваа

Повеќе

Лишени од слобода двајца жители на о. Гевгелија

Прексиноќа пред полноќ, поточно во средата, жител на Мрзенци и жител на

Повеќе

Три последователни потреси во Грција почувствувани и во Гевгелија

Вечерва од 19:38 часот, 19:53 ч. па до 20:25 часот почуствувани се три

Повеќе

Почувствуван земјотрес во Гевгелија

Благо движење на земјата како лулање во правец југ-север-југ вечерва беше

Повеќе

Собранието со 62 „ЗА“ изгласа доверба на Владата

Парламентарното мнозинство уште еднаш ѝ аплаудираше на Владата. Овој пат за

Повеќе

Хуманитарен Апел за помош на Веселинка

АПЕЛ за помош на Веселина Поп Гонова! - објавија нејзините роднини и пријатели

Повеќе

ВИДЕО: Силен земјотрес во Грција почуствуван и во Македонија

Претпладнево во 11:16 часот се затресе тлото во Лариса, Грција со јачина од 6,2

Повеќе

Кривични пријави за угостител од Гевгелија и возач од Богданци

Гевгелиски угостител и возач од Богданци добиле кривични пријави од ОВР

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.