Топ Новости >
Одземени патни исправи како мерка на претпазливост и обврска да се јавуваат еднаш неделно во судот
Притвор за Горан Грујовски, Никола Бошковски и Тони Јакимовски
Маратонски седници, писмени пораки, исклучување на микрофоните се дел од тактиките за воведување деловодна дисциплина во Законодавниот дом
Неустоличена хероина која на денешен ден сама си го одзеде животот опколена од бугарската полиција во Горно Маало во Штип
Министерката за образование и наука, Рената Дескоска, ќе го повлече учебникот по предметот Општество за четврто одделение, за кој беше утврден дека во него постои дискриминаторска содржина
Во расправата за разрешувањето на Зврлевски за збор се пријавиле повеќе од 90 пратеници
Обвинетите нема да можат да ја напуштат државата доколку имаат пасош од друга држава
Подигнати се 17 обвиненија за 18 предмети против 94 физички и 7 правни лица
Пресврт: Заев води во анкетите пред Груевски Featured
Заев води со 4,7% пред Груевски, а СДСМ е пред ВМРО-ДПМНЕ со 2,6% предност во анкетите на Брима галуп
Страница 13 од 64

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.