Топ Новости >
По завршувањето на реконструкција на овој патен правец, изведувачот ќе продолжи со санација на другата автопатна лента во правец Демир Капија - Неготино
Владата на денешната седница донела одлука за еднострано раскинување на договорот со фирмата концесионер на Казандол
Oбвинителството поднесе обвиненија за тероризам против 30 лица
Министерството за надворешни работи ќе протера еден руски дипломат од Македонија
Tри истраги за три нови предмети и тоа „Попис“, „Моќник“ и „Актор“
Oд денеска сите самохрани родители кои имаат плата и месечни приходи во износ до минималната плата утврдена со Закон, ќе бидат ослободени од плаќање на партиципацијата за сместување на дете во детска градинка
Николовски: Мерката „Зелена нафта“ за земјоделците утре влегува во владина процедура
Високи бранови се излеваат од Охридското езеро
Насилство во парламентот Featured
Груевски го удри Џафери и му истури чаша со вода врз бирото и системот за гласање
Страница 4 од 63

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.