Топ Новости >
Граѓаните на Македонија ќе можат да патуваат во БиХ само со лична карта
Осмомартовски марш: Заедно можеме! Со љубов за Македонија! Featured
Традиционален осмомартовски марш на жените од СДСМ во Куманово, во пресрет на Денот на жената
„Членовите на Антикорупциска комисија веќе немаат професионален и етички кредибилитет да ја вршат оваа функција ниту еден ден повеќе“
Невладините неосновано осомничени за корупција
Студениот бран кој е класифициран во портокалова фаза, денес ќе ја зафати целата држава
Вечерва дислоциран споменикот Воин на коњ од холот на Меѓународниот аеродром „Скопје“
Во Алејата на великаните на Градските гробишта во Бутел цвеќе на гробот на Трајковски ќе положат членови од семејството на претседателот, повеќе делегации и граѓани
За утре е најавено постудено време со врнежи од снег на целата територија на државата, особено во западните и јужните делови
Комисијата за ревизија на „Скопје 2014“ најавува нови дислокации на споменици
Страница 5 од 63

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.