Топ Новости >
По средбата во Берлин, германската канцеларка и премиерот ќе одржат заедничка прес конференција
Талевска нема да оди во затвор под услов во наредните четири години да не го повтори кривичното дело за кое беше обвинета
„Признавам вина за дејствијата кои ми се ставаат на товар со обвинителниот акт на СЈО“
УХМР ги потенцира водотеците кои допаѓаат од планината Кожуф и реките во Гевгелиско, како и реките од западна Македонија
Тешка сообраќајна несреќа во која има двајца повредени патници
Вода тече од инсталацијата за струја и од неонките
Шилегов во своето обраќање до медиумите додаде дека насипите и градежниот шут во Вардар ја намалуваат проточноста на реката и со тоа сериозно се зголемува можноста да дојде до непосакувани поплави
Владата против поскапување на водата во Општините Featured
Донесени повеќе одлуки на 52-та седница на Владата, меѓу кои и одлука за разрешување на директорот на Агенцијата за туризам Александар Донев
Советот на општина Битола нема да ја покачува цената на водата за граѓаните и покрај препораките на Регулаторната комисија
Страница 6 од 63

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.