Топ Новости >
Попладневното грозоморно убиство на 18 годишниот матурант Ангел П. од Скопје, од страна на Насер Е. со убод од нож директно во срцето, ги вознемири граѓаните од населбата Ѓорче Петров во Скопје
Македонските граѓани од Скопје, Куманово, Велес, Битола, Тетово, солидарно се одзваа за помош на загрозените подрачја од поплавите во Србија и Босна и Херцеговина
Македонските граѓани самоиницијативно се организираат за помош на настраданите лица во поплавите во Србија и во Босна
Во Македонија постојат регистрирани 84 инциденти сторени поради омраза во периодот од 14 месеци
Прилог на новинарот Огнен Јанески, направен на 1 Мај на тема како се одбележува празникот на трудот со волонтерите од Домот за стари лица „Милица“
Инаугурацијата на Шефот на државата, помина без присуство на СДСМ, ДУИ и на НДП, а отсуствуваа и странски претставници
Дескоска: И покрај нашите нотарски заверени изјави ова е уште еден доказ за самоволието, насилството и ароганцијата на власта
Со 87 гласови „за“ составени од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ и ДПА досегашниот спикер на Собранието го доби третиот мандат
НВО секторот на дебата по повод меѓународниот Ден за победа над фашизмот ги утврди облиците на негово воскресување во Македонија
Страница 58 од 63

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.