Топ Новости >
На 28 јануари царинските службеници од испоставата на граничниот премин Богородица заплниле 300 килограми марихуана
МВР најави дека најстрого ќе бидат санкционирани сообраќајните прекршоци кои што се најчеста причина за сообраќајки со тешки последици
Оваа мерка е предвидена во владината програма и најверојатно ќе се реализира во следната фискална година
ВИДЕО: Столтенберг за Заев „Тој е мојот херој“ Featured
Генералниот секретар на НАТО со пофални зборови за Премиерот на Македонија
Во организација на Претседателот Ѓорге Иванов вечерва во Гевгелија ќе се одржи свечен прием за дипломатскиот кор во државата
Со закажани 34 рочишта по предметите од т.н. „бомби на „Т“ СЈО ќе ги „тресе“ поранешните функционери од власта за обвиненија од негова надлежност
Во првиот месец од новата 2018 година следуваат уште два продолжени викенди
Осомничени се гонат за кривично дело „Несовесно работење во службата“ и причинување штета на Буџетот на РМ во износ од 2.770.640 евра
Седумте нови истраги имаат кодни имиња „Странски служби“, „Друмарина“, „Рентген“, „Продуцент“, „Тарифа 2“, „Лидери“ и „Транспортер 2“
Страница 7 од 63

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.