Топ Новости >
Кривичен суд одреди притвор за Чавков, Дурловски и тројца други Featured
Петмина со определена мерка притвор од 30 дена, а за двајца одредена мерка куќен притвор
Терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста е делото за кое ги сомничи Обвинителството приведените лица
Спроведена контрола од страна на МВР, УЈП, Пазарен и Трудов инспекторат во 33 угостителски објекти во Скопје, Тетово, Гевгелија и Кавадарци
Утре поминуваат 7 години од затварањето на А1 телевизија
Сонце од Вергина го „грее“ директорскиот кабинет на Скопски Водовод Featured
Гевгеличанецот Александар Атанасов си нарачал тепих со сонцето на Вергина и слики од гевгелискиот уметник Драги Хаџиниколов за својот директорски кабинет во ЈП „Водовод и канализација“ во Скопје
Цивил медиа објавува неофицијално за намерата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ да ја напушти функцијата прв човек на опозицијата
Македонија најбрзо од земјите-кандидати за членство во Европската унија ќе ги исполни критериумите за влез, во 2023 година
СДСМ апсолутен победник на Локалните избори 2017 Featured
Со освоени 54 градоначалнички места и мнозинство во советите на општините, СДСМ и коализијата е апсолутен победник на последните, шести по ред Локални избори во Македонија
Прес на СДСМ со пратеничката Ивана Туфегиќ
Страница 9 од 63

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.