Топ Новости >
Денес е последен ден во кој може да ги потрошите книжните банкноти од 10 и 50 денари
Во две фестивалски вечери на 24 и 25 мај во Валандово ќе се одржи 33 издание на најреномираниот фестивал на фолк-песни „Фолк фест Валандово“
Жител на Марвинци и македонец со живеалиште во Виена, Австрија осомничени за нелегално изнесување на културно наследство од државата
Грмежи, поројни врнежи со услови за појава на град над северна Пелагонија, Гевгелиско, Кавадаречко, Струмичко и Радовиш
Денес во Македонија се одбележуваат 115 години од смртта на големиот македонски револуционер Гоце Делчев
323 паковања марихуана биле скриени во странични даски на камион
Субвенции за пораст на платите до 30 проценти Featured
Заев: Ова е нова мерка на Владата и Економско-социјалниот Совет за зголемување на спиралниот пораст на платите во малите и средни фирми
Од полноќ стапуваат на сила новите цени на нафтените деривати
Иако личи како наслов од холивудскиот филм, сепак анализите на временските очекувања за ова лето најавуваат подолго и потопло лето од претходните години
Страница 2 од 63

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.